Menu
Ośrodek Wypoczynkowy Chramiec Stanisław Wodziak +48 18 264-12-12

Atrakcje

Białka Tatrzańska i okolice

Największym turystycznym magnesem Podhala są bez wątpienia majestatyczne Tatry i ich szczyty. Białka Tatrzańska ze względu na swoją lokalizację jest idealną bazą wypadową na czas odkrywania licznych atrakcji regionu. Oprócz Tatr, na wyciągniecie ręki dostępne są inne pasma górskie: Pieniny, Gorce oraz Pasmo Babiogórskie. Sporo turystów przyjeżdża w góry latem, bo to właśnie wtedy można korzystać ze sprzyjających warunków do turystyki pieszej. Zimą największą atrakcją są narty i snowboard. Poza tradycyjnym narciarstwem, do coraz bardziej popularnych form aktywnego wypoczynku w zimie śmiało można zaliczyć: narty biegowe, łyżwy, jazdę na skuterach śnieżnych, snowtubing, kuligi konne organizowane przez miejscowych Górali.

Baseny termalne

Bogata oferta basenów termalnych na Podhalu sprzyja wypoczynkowi. Kąpiele w wodach termalnych mają zbawienne działanie odprężające m.in. po górskich wędrówkach, czy szaleństwie na stoku. Są ciekawym pomysłem na spędzenie rodzinnego dnia podczas niepogody, choć wspaniale jest też skorzystać z basenów w upalne dni, kiedy prócz kąpieli wodnych można zażywać także kąpieli słonecznych. Niemal wszystkie obiekty korzystające z dobrodziejstw wody geotermalnej na Podhalu mogą pochwalić się niesamowitym widokiem na panoramę Tatr wprost z basenów zewnętrznych. Do najbardziej znanych term należą: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej (oddalona zaledwie 2 km. od naszego Ośrodka), Termy Bukovina, zlokalizowane w tej samej gminie (Bukowina Tatrzańska), Termy Szaflary (miejscowość Szaflary) oraz Gorący Potok, zlokalizowany również w Szaflarach. Warto pamiętać również o Aquaparku w Zakopanem oraz kąpielisku na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem (otwartym wyłącznie latem).

 

Trasy rowerowe

Wokół Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska) znajduje się kilkanaście tras rowerowych, które charakteryzują się różnorodnym stopniem trudności. By rozpocząć rowerową wyprawę, najlepiej koleją numer 1 (latem to kolej widokowa) dostać się na szczyt Kotelnicy, a tam zdecydować o poziomie trudności trasy i w którym kierunku jechać. Ze szczytu tego miejsca jedna z tras prowadzi w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, a w dalszej perspektywie na Słowację. Inną trasą można pojechać w kierunku Dębna i Jeziora Czorsztyńskiego. Wszystkie trasy, które rozpoczynają swój bieg na Kotelnicy, obfitują w zapierające dech w piersiach widoki oraz pozwalają na trasie spotkać liczne zabytki. Dla miłośników mocnych wrażeń i ekstremalnej jazdy na dwóch kółkach w 2016 roku otwarto pierwszą trasę downhill’ową. 

Stacje narciarskie w Białce
 

  • Kotelnica Białczańska - to kompleks tras narciarskich położony na zboczach góry Kotelnica o wys. 918 m n.p.m. i Jankulakowskiego Wierchu o wys. 934 m n.p.m. Sąsiaduje bezpośrednio z wyciągami narciarskimi Kaniówka i Bania. W ośrodku funkcjonuje sześć wyciągów krzesełkowych, orczykowy i dwa talerzykowe. Do dyspozycji narciarzy oddano 8 oświetlonych tras zjazdowych. Powierzchnia tras dla narciarzy to łącznie 42 ha. 
     

 

  • Bania Ski&Fun - stacja została przygotowana z myślą o najmłodszych oraz tych, którzy na białym puchu stawiają pierwsze kroki. Dla maluchów, dla których kolej i wyciąg orczykowy są jeszcze zbyt dużym wyzwaniem, oddano do użytku dwa wyciągi taśmowe. Bardziej doświadczeni narciarze mogą skorzystać z 4-osobowej kolei krzesełkowej, która szybko i bezpiecznie zawiezie ich na szczyt stoku.

 

  • Kaniówka - ośrodek ten przeznaczony jest w głównej mierze dla dzieci i początkujących narciarzy. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest 4-osobowa kolej krzesełkowa, 3 wyciągi orczykowe oraz wyciąg taśmowy, który ułatwia naukę jazdy na nartach najmłodszym narciarzom.
Trwa ładowanie strony prosimy czekać...